Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend

Join the forum, it's quick and easy

Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Dibra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Thėnie tė urta

2 posters

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Thėnie tė urta Empty Thėnie tė urta 08.09.08 10:12

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral

Thėnie tė urta Nga Libri I Muharrem
“ URTĖSI”
1. “Ndėrgjegja ėshtė si qilimi, sa herė ta shkundėsh aq herė nxjerr pluhur.”
2. “Kur zemra zbrazur rri pėrherė, krijon rrėpirė e humnerė.”
3. “Kush e ka mendjen me okė kurrė s’mbahet pėrmbi shokė.”

4. “Tė ecėsh, tė ecėsh, kurrė tė mos flesh. Si lumi tė jesh!”

5. “Njeri i vėrtetė vec atėherė do tė quhesh, kur fjalės sė ligė mė shumė se zjarrit do t’i druhesh.”

6. “Njeriu duhet tė mendojė cdo darkė, se cdo ditė qė kalon drejt vdekjes e afron.”

7. “Ai qė jeton si njeri, di tė vdesė si njeri.”

8. “ Labirinti mė i errėt ka njė emėr: Zemėr!

9. I ndrittė shpirti pėr c’tha dikur gjyshi Sulė: “Kush vete nė fill tė vdekjes, mė pas o bėhet shqiponjė, o bėhet pulė.”

10. “Kėtė tė vėrtetė nė kokė e ngul: “Mosha bėn tė sajėn: Ku nuk zbardh, shkul.”

11. “Vera ikėn e prapė vjen, jeta kurrė prapa s’kthen.”

12. “Vdekjen e kemi hak, por e pacim tė bukur.”

13. “Kėshtu e paskėsh kjo jetė: Dikush poshtė, dikush tatėpjetė.”

14. “Tė hėna ka pa numėrim e sotmja iku, s’ka mė kthim.”

15. “Pleqtė kanė nevojė pėr nderim aq sa kanė nevojė pėr zjarr e ushqim.”

16. “Kujtimet janė ura qe na lidhin me tė kaluarėn.”

17. “Pėr aq pak mjaltė qe ka nė pjatė bleta ka bėrė njė rrugė fort tė gjatė.”

18. “Puna s’tė thėrret, puna tė prźt”

19. “Pushimi ėshtė vazhdimi I punės.”

20. “ E vėrteta ėshtė e hidhur, nuk mbahet kurrė e lidhur”

21. “Me tė vėrtetėn botės i bie pėrqark, me gėnjeshtrėn nuk bėn dot asnjė hap.”

22. “Mė mirė ari nė majė tė malit se miza nė bisht tė kalit.”

23. “Pas cdo pse-je ka njė pėrgjigje. Tėrėsia e kėtyre pėrgjigjeve krijon Urtėsinė. »

24. « Me tė urtė e me tė butė edhe tigrin mund ta bėsh sutė. »

25. “Sado qė tė dish prap thaj: “Nuk di.” Nė jetė mos shit, por bli dituri.”

26. “Cnuk bėri palla e bėri fjala.”

27. “Fjala ėshtė kapital i cmuar kur e thua tė menduar.”

28. “Fjalėn e rrallė mos e humb, ruaje ta pėrdorėsh si plumb.”

29. “Jo cdo gur nxjerr xixa”

30. “Fjala ėshtė mė e lehtė se petalet, por tund e shemb dhe malet.”

31. “Zogjtė janė tė vegjėl vėrtet, por cajnė drejt majave pėrpjetė.”

32. “Kalaja nuk mbrohet nga bedenat por nga zemrat.”

33. “Kapėrce fillimin se fundi vjen vetė.”

34. “Pasionet janė si kuajt qė i shtron vetėm freri i vullnetit.”

35. “S’lanė lluc pa e pėrlyer, s’lanė fjalė pa e fyer. Tha njė plak me zė tė lartė:”S’flliqet dielli me baltė.”

36. “Bukuria ėshtė si dėbora.”

37. “Madhėshtia e shpirtit dhe talenti i madh mbulojnė cenet e vogla.”

38. “Rrėnjėt e cdo mirėsie kėrkoi tek dashuria.”

39. “Fjala e butė pėrkul edhe shpirtin mė tė ashpėr.”

40. “ Ėndėrrimet i lind koha dhe i vdes po ajo, njeri mos rri mėnjanė ėndėrro dhe puno!”

41. “ Modestia ėshtė stolia mė e bukur e shpirtit.”

42. “Gojės pa fre i thyhen dhėmbėt.”

43. “Grindjet e vogla janė si mola nė rroba.”

44. “Edhe sot, si dhe qėmoti fjala vete tek i zoti.”

45. “Ai qė pėrbuz veten kurrsesi s’mund ti dojė te tjerėt.”

46. “Nuk tė duan as tė tutė po qe i shkundur nga trutė.”

47. “Mos u bėj si tregtari njėherė qė ujin e pusit e shiste pėr verė.

48. “Misteri pushon sė qėni i tillė po u zbulua qoftė dhe njė grimcėzė e tij.”Edituar pėr herė tė fundit nga sandri nė 31.03.09 12:11, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : Diber.dibra.Dibra.Diber.dibra.Dibra.Diber.dibra.Dibra)

https://dibra.albanianforum.net

2Thėnie tė urta Empty URTĖSI 31.03.09 12:09

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral

Thėnie tė urta Nga Libri I Muharrem

“ URTĖSI”
1. “Ndėrgjegja ėshtė si qilimi, sa herė ta shkundėsh aq herė nxjerr pluhur.”
2. “Kur zemra zbrazur rri pėrherė, krijon rrėpirė e humnerė.”
3. “Kush e ka mendjen me okė kurrė s’mbahet pėrmbi shokė.”
4. “Tė ecėsh, tė ecėsh, kurrė tė mos flesh. Si lumi tė jesh!”
5. “Njeri i vėrtetė vec atėherė do tė quhesh, kur fjalės sė ligė mė shumė se zjarrit do t’i druhesh.”
6. “Njeriu duhet tė mendojė cdo darkė, se cdo ditė qė kalon drejt vdekjes e afron.”
7. “Ai qė jeton si njeri, di tė vdesė si njeri.”
8. “ Labirinti mė i errėt ka njė emėr: Zemėr!
9. I ndrittė shpirti pėr c’tha dikur gjyshi Sulė: “Kush vete nė fill tė vdekjes, mė pas o bėhet shqiponjė, o bėhet pulė.”
10. “Kėtė tė vėrtetė nė kokė e ngul: “Mosha bėn tė sajėn: Ku nuk zbardh, shkul.”
11. “Vera ikėn e prapė vjen, jeta kurrė prapa s’kthen.”
12. “Vdekjen e kemi hak, por e pacim tė bukur.”
13. “Kėshtu e paskėsh kjo jetė: Dikush poshtė, dikush tatėpjetė.”
14. “Tė hėna ka pa numėrim e sotmja iku, s’ka mė kthim.”
15. “Pleqtė kanė nevojė pėr nderim aq sa kanė nevojė pėr zjarr e ushqim.”
16. “Kujtimet janė ura qe na lidhin me tė kaluarėn.”
17. “Pėr aq pak mjaltė qe ka nė pjatė bleta ka bėrė njė rrugė fort tė gjatė.”
18. “Puna s’tė thėrret, puna tė prźt”
19. “Pushimi ėshtė vazhdimi I punės.”
20. “ E vėrteta ėshtė e hidhur, nuk mbahet kurrė e lidhur”
21. “Me tė vėrtetėn botės i bie pėrqark, me gėnjeshtrėn nuk bėn dot asnjė hap.”
22. “Mė mirė ari nė majė tė malit se miza nė bisht tė kalit.”
23. “Pas cdo pse-je ka njė pėrgjigje. Tėrėsia e kėtyre pėrgjigjeve krijon Urtėsinė. »
24. « Me tė urtė e me tė butė edhe tigrin mund ta bėsh sutė. »
25. “Sado qė tė dish prap thaj: “Nuk di.” Nė jetė mos shit, por bli dituri.”
26. “Cnuk bėri palla e bėri fjala.”
27. “Fjala ėshtė kapital i cmuar kur e thua tė menduar.”
28. “Fjalėn e rrallė mos e humb, ruaje ta pėrdorėsh si plumb.”
29. “Jo cdo gur nxjerr xixa”
30. “Fjala ėshtė mė e lehtė se petalet, por tund e shemb dhe malet.”
31. “Zogjtė janė tė vegjėl vėrtet, por cajnė drejt majave pėrpjetė.”
32. “Kalaja nuk mbrohet nga bedenat por nga zemrat.”
33. “Kapėrce fillimin se fundi vjen vetė.”
34. “Pasionet janė si kuajt qė i shtron vetėm freri i vullnetit.”
35. “S’lanė lluc pa e pėrlyer, s’lanė fjalė pa e fyer. Tha njė plak me zė tė lartė:”S’flliqet dielli me baltė.”
36. “Bukuria ėshtė si dėbora.”
37. “Madhėshtia e shpirtit dhe talenti i madh mbulojnė cenet e vogla.”
38. “Rrėnjėt e cdo mirėsie kėrkoi tek dashuria.”
39. “Fjala e butė pėrkul edhe shpirtin mė tė ashpėr.”
40. “ Ėndėrrimet i lind koha dhe i vdes po ajo, njeri mos rri mėnjanė ėndėrro dhe puno!”
41. “ Modestia ėshtė stolia mė e bukur e shpirtit.”
42. “Gojės pa fre i thyhen dhėmbėt.”
43. “Grindjet e vogla janė si mola nė rroba.”
44. “Edhe sot, si dhe qėmoti fjala vete tek i zoti.”
45. “Ai qė pėrbuz veten kurrsesi s’mund ti dojė te tjerėt.”
46. “Nuk tė duan as tė tutė po qe i shkundur nga trutė.”
47. “Mos u bėj si tregtari njėherė qė ujin e pusit e shiste pėr verė.
48. “Misteri pushon sė qėni i tillė po u zbulua qoftė dhe njė grimcėzė e tij.”[/quote]
Diber.dibra.Dibra.Diber.dibra.DibraEdituar pėr herė tė fundit nga sandri nė 31.03.09 12:12, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : Diber.dibra.Dibra.Diber.dibra.Dibra.Diber.dibra.Dibra)

https://dibra.albanianforum.net

3Thėnie tė urta Empty Re: Thėnie tė urta 08.05.09 10:51

denikur te kafshon nje ujk ; bej durim ,po c te besh kur te kafshon nje dele !

Sponsored contentMbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi