Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend

Join the forum, it's quick and easy

Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Dibra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Tema Fundit
» Pyjet e Amazones
Vdekja nuk egziston .... Empty05.10.13 16:31 nga Vizitor

» Si dhe pėr ēfarė arsye paraqitet Ulēera nė stomak
Vdekja nuk egziston .... Empty10.05.13 10:52 nga Dibrani_84

» Zbulohet ‘sozia’ e planetit Toke, ndodhet 3 mije vjet drite larg
Vdekja nuk egziston .... Empty27.04.13 15:19 nga Dibrani_84

» Gruaja jote ėshtė e gjithė bota pėr ty
Vdekja nuk egziston .... Empty27.04.13 9:00 nga Dibrani_84

» Parku kombetar i Lurės
Vdekja nuk egziston .... Empty26.04.13 14:35 nga Dibrani_84

» Gjėja Mė E Keqe Pėr Mendjen Dhe Trupin
Vdekja nuk egziston .... Empty23.04.13 17:56 nga Dibrani_84

» Mrekullia E Hudhrės, Erė E Keqe Por Ilaē Ideal Pėr Zemrėn
Vdekja nuk egziston .... Empty22.04.13 20:15 nga Dibrani_84

» Ēfarė fshihet nė zemėr tė Diellit?
Vdekja nuk egziston .... Empty20.04.13 19:34 nga Dibrani_84

» PORTUGALIA
Vdekja nuk egziston .... Empty19.04.13 21:29 nga Dibrani_84

» Bakteret, Dobia dhe dėmi i tyre per Njeriun
Vdekja nuk egziston .... Empty14.04.13 18:35 nga Dibrani_84

» Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė
Vdekja nuk egziston .... Empty14.04.13 13:37 nga admin

» Said Najdeni - "Hoxhė Voka"
Vdekja nuk egziston .... Empty14.04.13 12:59 nga Dibrani_84

» Roadrunner, superkompjuteri mė i shpejtė nė botė
Vdekja nuk egziston .... Empty13.04.13 12:05 nga Dibrani_84

» 7 arsyet pse zgjoheni tė lodhur dhe pse Keni probleme me gjumin
Vdekja nuk egziston .... Empty12.04.13 14:12 nga Dibrani_84

» Vdekja nuk egziston ....
Vdekja nuk egziston .... Empty10.04.13 19:23 nga Dibrani_84

Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

You are not connected. Please login or register

Vdekja nuk egziston ....

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Vdekja nuk egziston .... Empty Vdekja nuk egziston .... 10.04.13 19:23

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral

Tė gjithė besojmė se kemi njė jetė mbi tokė. Pas njė periudhe kohe vdekja i vjen secilit dhe ne besojmė se do vdesim sepse ashtu na ėshtė thėnė. Por askush nuk ka ngritur pyetjen ēfarė ndodh me shpirtin e njeriut, ku shkon ai dhe mė e rėndėsishmja a vdes njeriu. Teoria e re shkencore thotė se “vdekja nuk ėshtė akti final”, shkruan nė blogun e tij Robert Lanca, ekspert pėr teknologjinė e avancuar tė qelizave,transmeton tema.
Affiliate Program ”Get Money from your Website”Vdekja nuk egziston .... Imp Njėri nga aspektet e njohura tė fizikės kuantike ėshtė se disa aspekte nuk mund tė parashikohen nė mėnyrė absolute. Nė vend tė kėsaj, ekziston njė sėrė observimesh tė mundshme, secila me probabilitet tė ndryshėm. Njė shpjegim i shpeshtė, interpretimi i “shumė botėve”, thotė se ēdonjėra nga kėto observime tė mundshme korrespondon me njė universum tjetėr (multiuniversum). Teoria e re shkencore e quajtur biocentrizmi shumė pak ka spastruar kėto ide. Ekziston numėr i pakufishėm i universumeve dhe gjithēka qė do tė mund tė ndodhte, ndodh brenda tyre.
Vdekja nuk ekziston nė kuptimin e plotė nė kėta skenarė. Tė gjitha universumet e mundshme ekzistojnė nė tė njėjtėn kohė, pa marrė parasysh se ēka ndodhė brenda tyre. Edhe pse trupat tonė janė tė pėrcaktuar qė tė asgjėsohen, ndjenja e jetės – “Kush jam unė?”, ėshtė nė tė vėrtetė njė fontanė me energji prej 20 vatėsh e cila e kontrollon trurin. Mirėpo kjo energji nuk zhduket pas vdekjes. Njėra nga aksiomat mė te besueshme tė shkencės ėshtė ajo se energjia kurrė nuk vdes, ajo nuk mund as tė krijohet as tė asgjėsohet.Affiliate Program ”Get Money from your Website”Vdekja nuk egziston .... Imp

https://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi