Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend

Join the forum, it's quick and easy

Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Dibra
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!
Tema Fundit
» Pyjet e Amazones
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty05.10.13 16:31 nga Vizitor

» Si dhe pėr ēfarė arsye paraqitet Ulēera nė stomak
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty10.05.13 10:52 nga Dibrani_84

» Zbulohet ‘sozia’ e planetit Toke, ndodhet 3 mije vjet drite larg
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty27.04.13 15:19 nga Dibrani_84

» Gruaja jote ėshtė e gjithė bota pėr ty
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty27.04.13 9:00 nga Dibrani_84

» Parku kombetar i Lurės
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty26.04.13 14:35 nga Dibrani_84

» Gjėja Mė E Keqe Pėr Mendjen Dhe Trupin
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty23.04.13 17:56 nga Dibrani_84

» Mrekullia E Hudhrės, Erė E Keqe Por Ilaē Ideal Pėr Zemrėn
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty22.04.13 20:15 nga Dibrani_84

» Ēfarė fshihet nė zemėr tė Diellit?
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty20.04.13 19:34 nga Dibrani_84

» PORTUGALIA
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty19.04.13 21:29 nga Dibrani_84

» Bakteret, Dobia dhe dėmi i tyre per Njeriun
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty14.04.13 18:35 nga Dibrani_84

» Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty14.04.13 13:37 nga admin

» Said Najdeni - "Hoxhė Voka"
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty14.04.13 12:59 nga Dibrani_84

» Roadrunner, superkompjuteri mė i shpejtė nė botė
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty13.04.13 12:05 nga Dibrani_84

» 7 arsyet pse zgjoheni tė lodhur dhe pse Keni probleme me gjumin
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty12.04.13 14:12 nga Dibrani_84

» Vdekja nuk egziston ....
Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė Empty10.04.13 19:23 nga Dibrani_84

Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Sondazh

You are not connected. Please login or register

Shtėpi azili pėr pleqtė dibranė

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

adminMė shumė se 15 mijė dibranė tė mėrguar nė SHBA dhe disa mijėra tė tjerė nėpėr shtetet e Evropės, kanė bėrė qė familjet dibrane tė ndahen. Kėshtu, tė rinjtė duke jetuar e punuar jashtė vendlindjes, ndėrkaq pleqtė dibranė tė moshės sė tretė kanė mbetur nė vendlindje. Ata me fėmijėt e tyre ēmallen ose kur kanė mundėsinė tė shkojnė t’i vizitojnė nė shtetet ku jetojnė, ose nė pushimet verore kur fėmijėt e tyre vijnė nė vendlindje.
Kėtė dhembje e ndjejnė mė shumė se 150 pleq tė vetmuar nė Komunėn e Dibrės, tė cilėt kanė mbetur vetėm, sepse fėmijėt e tyre jetojnė e punojnė jashtė, nė mėrgim. Njė pjesė e kėtyre pleqve ekzistencėn e sigurojnė falė pensioneve qė marrin, ndėrsa pjesa mė e madhe jeton falė parave qė u dėrgojnė fėmijėt dhe tė afėrmit e tyre nga shtetet ku punojnė. Kjo situatė, madje ka krijuar domosdoshmėrinė e ndėrtimit tė njė shtėpie azili pėr pleqtė nė Dibėr, qė ka mbetur imperativ edhe i pushtetit vendor.
Kryetari i Shoqatės sė Pensionistėve tė Dibrės, Besnik Pocesta, ka thėnė se pėr nevojėn e ndėrtimit tė njė shtėpie azili pėr pleqtė nė Dibėr e ka informuar pushtetin vendor dhe Lidhjen e Pensionistėve tė Maqedonisė.
............
“Flitet se nė Strugė do tė ndėrtohet njė qendėr rajonale azili pėr pleqtė e disa qyteteve, por ende nuk ka asgjė konkrete. Nė ambientet e shoqatės sonė kemi strehuar disa pleq tė vetmuar mė nevojtarė, por pėr fat tė keq, nuk ekzistojnė kushtet e nevojshme pėr njė jetė tė vetmuar”, ka thėnė Pocesta.
Ndėrkaq, mėsohet qė edhe disa mėrgimtarė dibranė kanė shprehur gatishmėrinė e tyre qė nė Dibėr tė ndėrtohet njė shtėpi azili pėr pleqtė, qė do tė ishte gjėja mė e mirė pėr pleqtė dibranė, qė pleqėrinė tė mos e kalojnė jashtė vendlindjes pėr tė cilėn kanė punuar dhe janė munduar nė pjesėn mė tė madhe tė jetės sė tyre. /Arbana QORMEMETI/

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi