Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Guackat ushqim shume i shendetshem

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
Nėse me kujdes i shikoni guaskat, do tė vėreni se si forma e tyre pėrngjan me testikujt. Guaskat janė burimi shkėlqyer i acidit folik, zinkut, hekurit, acideve yndyrore omega 3, proteinave dhe kolesterolit tė mirė. Janė tė shkėlqyeshme pėr shėndetin e pėrgjithshėm dhe veēanėrisht pėr shėndetin e testikujve.
Konsumimi i guaskave do tė ndihmojė te pėrmirėsimi i kualitetit tė spermės dhe me kėtė do tė ndihmojė edhe tek pėrmirėsimi i fertilitetit.Guaskat do tė nxisin krijimin e testosteroneve, reduktojnė rrezikun nga krijimi i kancerit tė prostatės dhe pėrmirėsojnė shėndetin e organeve reproduktive nė pėrgjithėsi.[/font]


Kurjozitete, Shkence, Risi, ShpikjeEdituar pėr herė tė fundit nga sandri nė 04.05.12 11:47, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : Kurjozitete, Shkence, Risi, Shpikje)

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi