Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Pyjet e Amazones

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Pyjet e Amazones Empty Pyjet e Amazones prej 24.05.12 12:40

Siperfaqja mė e madh e Tokės me pye do tė jetė nė lajme mė shumė se kurrė kėtė vit. Nė qershor, Konferenca e Kombeve tė Bashkuara pėr Zhvillimin e Qėndrueshėm, nė Rio de Janeiro, (Brazil), do tė diskutojė pėr tė mbrojtur Amazonen, si dhe njė ndryshim i propozuar pėr kodin e mbrojtjes se pyeve te Brazilit qe mund tė kete shpejtuar shkatėrrimin e kėtij vend tė biodiversitetit tė larte. Tashme shume shpejt edhe keto pye qe jane mushkrite e planetit mund te mos jene te tilla.Lexoni mė shumė pėr shkencė dhe polemikat nė histori tė natyrės News, artikuj dhe Komento hulumtimeve.
.... Pyjet e Amazones Scaled.php?server=252&filename=mainbgaq

Shiko profilin e anėtarit

2Pyjet e Amazones Empty Re: Pyjet e Amazones prej 05.10.13 16:31

j,jg,


Vizitor
h

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi