Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Ndodhi te dates 15 Shtator

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Ndodhi te dates 15 Shtator Empty Ndodhi te dates 15 Shtator prej 15.09.08 12:48

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral

  • 921 - Saint Ludmila vritet nė Tetin.
  • 1812 - Armata franceze nėn komand tė Napoleon Bonapartės arrin nė Kremlin nė Moskė.
  • 1916 - LPB: Taket pėrdoren pėr herė tė parė nė luftė. (figura)
  • 1948 - Aeroplani F-86 Sabre thyen rekordin botėrorė nė shpejtėsi 1080 km/h.
  • 1952 - Kombet e Bashkuara i japin Eritrenė Etiopisė.
  • 1955 - Vepra Lolita e autorit Vladimir Nabokov u botua nė Paris nga Olympia Press.
  • 1959 - Nikita Khrushchev ėshtė politikania e parė sovjetike qė i viziton Shtetet e Bashkuara.
  • 1968 - Anija kozmike ruse Zond 5 u bė anija e parė kozmike e cila u soll rrotull Hėnės dhe u rikthye nė atmosferėn e Tokės.

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi