Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Thėnie per Dashurinė

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Thėnie per Dashurinė Empty Thėnie per Dashurinė prej 11.09.08 10:22

Kur njeriu dashuron nuk ka frike...

Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...


Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....


Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...


Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...


Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndrysheDashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton

dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere


Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur

Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme
te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre

Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuajDashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marri


dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

Kush vjen pėr mirė troket nė derė; kush dashuron, derėn e gjen tė hapur.
Tagora

Ngrije urėn e dashurisė deri nė diell, vetėm ajo na lidh me jetėn, vetėm ajo na lidh me njerėzit. A.Podrimja

Nė fillim tė dashurisė dashnorėt flasin pėr tė ardhmen, e kur ajo ėshtė nga fundi, flasin pėr tė kaluarėn.
Karl


Dashuria ėshtė zjarr i furishėm. Atė s'mund ta shuajė dot as uji i bekuar. Madje as gjaku. Pregeli

Dashuria? Nė fillim fjalė tė mėdha, pastaj fjalė tė pakta e nė fund fjalė tė shumta.
Pajeroni

Tė lutem, mė duaj pak, nė qoftė se dėshiron tė mė duash gjatė.
Herrik

Dashuria ėshtė ēelės qė tek njeriu ēel ēdo gjė.
HoperiDashuria ėshtė fati, tė cilin ia japim njeri-tjetrit.
Sandi


Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
Peshi

Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
Shetmfori


S'ka dyshim qė dashuria ėshtė fshehtėsi e pashpjegueshme.
Myse


Dashuria ėshtė fati, tė cilin ia japim njeri-tjetrit.
Sandi


Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
Peshi

Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
ShetmforiTė dashurosh do tė thotė tė duash njė tjetėr mė shumė se veten.
Femau

Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
Platoni

Kur dashuron, edhe majmuni tė duket i bukur, kur nuk dashuron nuk tė pėlqen as lulja lotos.
Kineze

Njerėzit mė tepėr mundohen pėr bukėn dhe dashurinė.
Japoneze

Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
Ikbali

Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet.
Gėte

Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
Myse

Dashuria lind, jeton dhe vdes nė sy.
Shekspiri

Tė frikėsohesh nga dashuria do tė thotė tė frikėsohesh nga jeta, e ata qė frikėsohen janė tri herė tė vdekur.
Raseli

Ēdo dashuri kalon, kurse mosmarrėveshjet mbesin pėrgjithmonė.
Dostojevski

Mė duket se mund tė dashurojnė shumė vetėm ata qė dinė edhe tė urrejnė shumė.
Cezari

Nė qoftė se je njeri bėj dashuri, nė qoftė se je lule bėhu mimozė.
Hygo

Mė mirė tė dashurosh dhe tė humbėsh, se sa asnjėherė tė mos humbėsh.
S.Bemardi

Tė dua sepse mė dhe dashurinė. E dua dashurinė sepse ma dhe ti.
Bodleri

Njė dashuri ėshtė, por kopje tė saja ka me mijėra.
La Rosh*****o

Nga gjithė pasionet, dashuria ėshtė mė e fuqishmja, ajo nė tė njėjtėn kohė sulmon zemrėn, kokėn dhe vetėdijen.
Volteri

Dėshira dhe dashuria janė krahė pėr vepra tė mėdha.
Gėte


Dashuria ėshtė prore fisnike dhe e bukur, por e vėrteta kujdeset qė ajo tė kalojė nėpėr pyllin e hithėrave.
Keseli

Ē'ėshtė risia? Njė ėndėrr. Ē'ėshtė dashuria: pėrmbajtja e ėndrrės.
Kierkegardi

Dashuria ėshtė hapėsirė dhe kohė e matur me zemėr.
Prusti

Pas dashurisė nuk ka gjė tjetėr, veē vdekjes.
Zola

Mė fatkeq nga tė gjithė njerėzit ėshtė ai qė nuk dashu-ron mė, e qė nuk mund tė harrojė dashurinė e parė.
Mickijeviēi


Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera
ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton
krijuesit.
P.Vasa


Dashuria ėshtė fizikė, ndėrsa martesa kimi.
Dyma

Dashuria ėshtė si zogu, qė mė shumė dėshiron dėnim nga njė dorė se lėmoshė nga dora tjetėr.
Koltoni

Nė dashuri ėshtė e lejuar ēdo gjė: himni, tradhtia, mashtrimi.
La Fonteni

Rruga mė e gjatė pėr nė varr ėshtė rrruga e dashurisė
Spamjolle

Dashuria sheh pėrmes syzeve magjike, tė cilat bakrin e shndėrrojnė nė ar, varfėrinė nė pasuri e guralecėt nė margaritarė.
Servantesi

Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikė.
Konfuēi

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi