Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Poezi Dashurie

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Poezi Dashurie Empty Poezi Dashurie prej 11.09.08 9:59

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
Tė kam larg!
________________________________________
Tė kam aq larg i dashur
por prap tė dua!
Ti nuk lajmėrohesh,
pse mė ke harrua?
Cka bėra keqė qė mė nuk mė don
apo ndoshta ke qjet tjetrėn
qe mė shumė e dashuron?
Si i harrove ato ditėt sė bashku?
A mund tė na sjell zoti dashurin e pėrparshme?
Ne mendjėn time tė kam vetėm ty
Nė zemrėn time tė ndjej vetėm ty
Tė luteėm zemėr mos mė harro
dhe lajmėrohu nėse ke kohė!

Dashuria
________________________________________
Dora mė shkruan
Zemra mė lėndon,
mė shkruaj i dashur
nė qoft se mė Don!

Mbi detin e qetė....
________________________________________
Mbi detin e qetė lunnduronte njė fletė
mbi tė ish shkruar "Tė dua pėr jetė"
Po se besove,
puth buzėt e mia qė tė kuptosh se ē'ėshtė dashuria.
Tė dua aq sa mė do ti mua,
dhe do tė dua gjersa tė tretem
nė qoftė se me ty do tė mbetem.

Tė Dua!
________________________________________
Sikur qelli te ish letėr
dhe deti tė ishtė bojė,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty i tė dashuroj.
E di qė sje pėr mua,
po desha tė tė them "TĖ DUA"

Mos bėj!
________________________________________
Mos bėj qė jeta ime tė duket kot,
mos bėj qė nga syt e mi tė dalin vec lote.
Mos bėj qė vdekjėn ta kėrkoj,
se vetėm e vdekur mund tė tė haroj.

Ruaje kujtim nga shpirti im!
________________________________________
Lexo kėtė mesazhė qė del nga shpirti im
e nė me do ruaje si kujtim
Grise nėse s'mė do, bėje cop e therime,
po ta dish bashkė mė tė ke thyer zemrėn time.

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

2Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej 20.12.11 10:15

" rebel I dashurise "

Behem peng i zemres time
kur shikoj te tuat sy' .
Ndizem flak kudo ne trup
kur bashkoj buzet me ty .
Si ti ve emrin bukuris tende .?
Si ti ve nje titull ne kete histori ?
Si ta mashtroj zemren time ?
Qe kete nate do fle n'vetmi.
Do doja tete kem ne perqafimin tim .
Te puth , te thith buzet e tua.
Do doja te zhytem ne trupin tend .
Te ndjej magjine ne cdo qeliz .
Do doja te shperngulem ne zemren tende.
Qe mos te jem pjes e vetmis.
Nuk e di c'terheq ndjenjat e mia ,
s'di , nga me krijohet ky euforizem i simpatise .
Por di qe je nje engjell i proceduar,
qe me ben rebel te dashurise ..

A.M dmth une

Shiko profilin e anėtarit

3Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej 20.12.11 10:17

Po e bej prezantimin ne kete menyre .. sepse nuke gjeta dote temen e prezantimit ... miresejugjeta .. forumista ...

Shiko profilin e anėtarit

4Poezi Dashurie Empty Re: Poezi Dashurie prej 20.12.11 10:49

'' perendimi i dashurise ''

Nen hijen tende , mes flokeve qe te shkelqenin,
shikoja silueten qe shfaqej njekohesisht,
me te diellit, qe ish drejt perendimit.
Dhe sigurisht qe si mora syte e mi nga yt trup.
Asnje bukuri natyrore, s'mjaftonte,
te me herheq vemendjen.
As edhe nje perendim s'me terheqte dote vemendjen nga ai fragment .
Por u cova ngadale te shijoj puthjet e tua.
Dhe me mollezat e gishtavete mi ,
kalova lehte perigramin e hijes tende,
nga shpatullat gjer tek kembet.
Renkimet tona erotike.
T'pasjonuara nga momenti magjik,
degjoheshin si nje vals.
Dhe perziheshin me te valeve,
qe perplaseshin ne shkembinjte e gryer te bregdetit.
Trupat tane flisnin sikur te njiheshin shekuj me pare .
Djersiteshin nga entusjazmi, dhe thaheshin momentalisht,
nga era qe mbeshtjellte trupat tane te cveshur.
Cdo gje dukej sikur te ishte kurdisur sipas deshirave te tona .
Cdo send per'rreth kombinonte.
Saqe kishim krijuar nje mozaik dashurie, t'papershkruar.
Dhe atehere ne mbarimin tone,
u shtrive ngadale mbi mua e qetesuar.
Une te pashe ne sy,
cova koken lehte.
Dhe te peshperita me bindje ne vesh duke te thene .
Ndihem i mahnitur me ty. Ndihem i dashuruar .............

A.M dmth une

Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi