Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

fjale te urta

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1fjale te urta Empty fjale te urta prej 08.08.08 13:13

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
1-Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven. (populli)

2-Nje dore lan tjeteren, te dyja fytyren. (populli)

3-Nje mik i mire, duket ne kohe te veshtire. (populli)

4-Nje gur s mban mur. (populli)

5-Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund. (populli)

6-Peshku ne det, tigani ne zjarr. (populli)

7-Peshku i madh e ha te voglin. (populli)

8-Perse thirret gomari ne dasem...?!!!. (populli)

9-Pi rakine, mos pi mente. (populli)


10-Pune shume, e fjale pak. (populli)

11- Punen e sotme mos e ler per neser. (populli)

12-Qeni qe leh shume, nuk te ha. (populli)

13-Qeifi ha dhe kumbulla te tharta.į(populli)

14-Rrushi shih rrushin, dhe piqu. (populli)

15-Rri shtrember e fol drejt. (populli)
16-S' behen petullat me uje. (populli)

17-S' bie rrufeja ne ... (lavaman). (populli)

18-Shtri kembet, aq sa ke jorganin. (populli)

19-S'mbahet shtepia me mjell hua. (populli)

20-S' mbahen dy kunguj ne nje sqetull. ( populli)

21-Te gjithe derrat nje fytyre kane. (populli)

22-Te bente c do mize mjalte... haja dhe une. (populli)

23-Ujku qimen e nderron por zakonin s' e harron.(populli)

24-Agait i pjell edhe kau, jo vetėm lopa

25-Ai qė bėhet i urtė si delja, e hanė ujqėt

26-Ai qė ēdo ditė ka njė dėshirė tjetėr, asnjėherė nuk arrin ta plotėsojė

dėshirėn e tij
27-Ai qė di tė vjedhė, di edhe tė fshijė gjurmėt

28-Ai qė din me kuvenė, e hijeshon nejen nė atė ven

29-Ai qė don me u ba zengin, niset mė sė pari me vjedhė

30-Ai qė ėshtė i pasur, jep nga teprica, ai qė nuk ėshtė i pasur jep nga zemraEdituar pėr herė tė fundit nga sandri nė 31.03.09 12:13, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : Diber.dibra.Dibra.Diber.dibra.Dibra.Diber.dibra.Dibra)

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi