Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Ndodhi te dates 29 Korrik

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Ndodhi te dates 29 Korrik Empty Ndodhi te dates 29 Korrik prej 31.07.08 12:48

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
1567 - James VI u emėrua mbret i Skocisė nė Stirling.
1793 - John Graves Simcoe vendosi tė ndėrtojė fortesė dhe koloni nė Toronto.
1830 - Dhėnja e dorėheqjes sė Ēarlsit tė Francės.
1836 - Inagurimi i Arc de Triomphe nė Paris.
1848 - Nė Tipperary, njė revolt nacionalist i pa suksesėshėm kundėr udhėheqėsisė Britanisė u shua nga policia.
1851 - Annibale de Gasparis zbulon asteroidin 15 Eunomia.
1858 - ShBA-tė dheand Japonia nėnshkruajnė Marrėveshjen Harris.
1900 - Nė Itali, Mbreti Umberto I i Italisė u vra nga anarhisti italian Gaetano Bresci.
1921 - Adolf Hitler bėhet lider i Partisė Nacionaliste Gjermane tė Puntorėve.
 • 1957 - U themelua Agjensioni Ndėrkombėtarė i Energjisė Atomike.
  Lexo mė shumė


  • 1567 - James VI u emėrua mbret i Skocisė nė Stirling.
  • 1793 - John Graves Simcoe vendosi tė ndėrtojė fortesė dhe koloni nė Toronto.
  • 1830 - Dhėnja e dorėheqjes sė Ēarlsit tė Francės.
  • 1836 - Inagurimi i Arc de Triomphe nė Paris.
  • 1848 - Nė Tipperary, njė revolt nacionalist i pa suksesėshėm kundėr udhėheqėsisė Britanisė u shua nga policia.
  • 1851 - Annibale de Gasparis zbulon asteroidin 15 Eunomia.
  • 1858 - ShBA-tė dheand Japonia nėnshkruajnė Marrėveshjen Harris.
  • 1900 - Nė Itali, Mbreti Umberto I i Italisė u vra nga anarhisti italian Gaetano Bresci.
  • 1921 - Adolf Hitler bėhet lider i Partisė Nacionaliste Gjermane tė Puntorėve.
  • 1957 - U themelua Agjensioni Ndėrkombėtarė i Energjisė Atomike.
   Lexo mė shumė

  Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

  Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

  Drejtat e ktij Forumit:
  Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi