Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Dibra si model i tolerances fetare

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
.....Affiliate Program ”Get Money from your Website”Dibra si model i tolerances fetare ImpDibra si model i tolerances fetare Ryker_10
Filip Ryker, ambasadori i SHBA-ve nė Shkup mė 26 tetor vizitoi Dibrėn. Pas takimit me Argėtim Fidėn dhe pėrfaqėsues tė pushtetit vendor pėr gazetarėt deklaroi se, ” kam kėnaqėsinė qė kryetarit Fida tia uroi zgjedhjen nė kėtė post dhe ti takoj ish kandidatėt pėr kryetar komune.Erdha kėtu tė njoftohem si punohet nė nivel lokal, sepse Dibra ėshtė model shembullor i tolerancės dhe bashkėpunimit ndėretnik dhe ndėrfetar.


Argėtim Fida, theksoi se, “ Me ambasadorin biseduam pėr perspektivat e qytetit tonė, pėr problemet me tė cilat ballafaqohet komuna jonė, problemet e infrastrukturės rrugore nė hyrje tė qytetit nga tė gjitha anėt. Shprehėm nevojėn qė nga shteti i Maqedonisė tė planifikohen mjete pėr tu lidhur nė Rrugėn e Arbėrit dhe mjete tė nevojshme pėr tu riparuar sistemi i ujitjes, pėr zhvillimin e komunės, hapjen e vendeve tė punės dhe ndėrprerjen e migrimit etj. SHBA-tė janė miq tė ngushtė tė Dibrės, sepse nė SHBA jeton edhe njė Dibėr tjetėr. S’ka familje dibrane qė nuk ka ndonjė tė afėrm nė SHBA.Dibra ėshtė binakėzuar me Staten Island, tha Fida.

Me kėtė rast ambasadori Ryker, i shoqėruar nga kryetari Argėtim Fida, vizitoi edhe Manastirin Shėn Mbigur, ku shprehu keqardhjen e tij pėr kėtė dėm tė shkaktuar nga zjarri dhe informoi se tė punėsuarit nė ambsadėn e SHBA-ve kanė dhėnė njė ndihmė financiare, ndėrsa ambasada do tė shikojė mundėsinė e ndihmės nėpėrmjet projekteve pėrkatėse.
Gjatė qėndrimit tė tij nė Dibėr ambasadori Ryker vizitoi edhe myftininė e Dibrės ku u prit nga Myftiu Mr.Ruzhdi Lata.

Affiliate Program ”Get Money from your Website”Dibra si model i tolerances fetare Imp

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi