Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

FURNIZIMIN ME UJĖ

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1FURNIZIMIN ME UJĖ Empty FURNIZIMIN ME UJĖ prej 19.05.12 13:50

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
Dibėr,maj- Pushteti lokal I Dibrės me pėrkrahje tė Bankės Europiane pėr Zhvillim dhe rekonstruim, do tė realizojė dy projekte me domethėnje tė madhe nė sferėn e furnizimin me ujė.
Sipas kryetarit tė Dibrės Argėtim Fida bėhet fjalė pėr njė projekt qė do tė realizohet nė qytetin e Dibrės pėr sanimin e ujėsjellėsit Rosok- Dibėr me ēka do tė bėhet sanimi I 26 pusetave tė cilėt nė kėto momente nuk funksionojnė. Ky aktivitet realizohet nė bashkėpunim me ndėrmarjen publike komunale ,, Standardi,, I cili menanxhon ujėsjellėsin Rosok – Dibėr . Sanimi ka njė domethėnje tė madhe pėr rrjetin tė ujit nga ky ujėsjellės. Poashtu nė kuadėr tė kėtij projekti qė realizohet nė qytet do tė vazhdojė vendosja e matėsve digjital nė fazėn e dytė me ēka mundėsohet njė kontroll maksimal I pėrdorimit tė ujit.
Projekti I dytė sipas kryetarit tė Dibrės qė do tė realizohet me mjete tė bankės Europiane pėr zhvillim dhe rekonstruim ėshtė projekti pėr ujėsjellėsin tė fshatit Kosovrast. Me aktivietet nė fjalė do tė tejkalohen problemete tė furnizimit me ujė nė kėtėt fshat.
Momentalalisht pritet qė tė realizohet tenderi .
Me aktivitete nė fjalė tejkalohen problemet tė cilėt janė prezente nė furnizimin me ujė tė qytetit dhe fshtrave nė komunėnn Dibėr. Komuna Dibėr poashtu do tė bėjė investime tė mjeteve edhe nė disa fshatra ku ka nevojė pėr intervenime dhe tejkalme tė problemeve me furnizimin me ujė.Vjollca Sadiku, MARRE NGA http://www.dibra.us

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi