Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Izraeli eshte nje Asgje

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Izraeli eshte nje Asgje Empty Izraeli eshte nje Asgje prej 13.05.12 8:37

Presidenti I Iranit perpara bisedimeve me Perendimoret e minimizoi kercenimin qe mund ti vije Iranit nga Izraeli. Ai beri nje krahasim me mushkonjen qe nuk mund te shohe horizont te gjere ashtu si Irani. Ai tha sw shtetet fqinje po genjehen se irani po blen miljarda sollare armatime per tu pergaditur per nje lufte mes Iranit dhe Izraelit, por nje gje e tille nuk eshte aspak e vertete. Presidenti I Iranit aludoi edhe per holokausin se nuk eshte apak I vertete. Irani pretendon se ėshtė duke u zhvilluar pėr mjete paqėsore, ndėrsa fuqitė perėndimore dhe Izraeli thonė se ata mendojnė se Irani ėshtė shmangur inspektime ndėrkombėtare dhe qėllimin nė zhvillimin e armėve bėrthamore.
Ky mendim ka ēuar nė sanksioneve tė thella qė synojnė qeverinė, ekonominė e Iranit dhe liderėt e saj. Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ka qenė veēanėrisht i ashpėr, kritik i vazhdueshėm i udhėheqjes tė Iranit dhe tė programit bėrthamor, me thashethemet qė qarkullojnė pėr muaj tė tėrė qė Izraeli mund te sulmoje me avione ushtarak centralet berthamore nė Iran dhe ndoshta te niset njė luftė rajonale.
Dhe lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, tė premten e kaluar ", sulmoi SHBA-lufta-si nxitėse per retorikėn kundėr Iranit", duke pėrfshirė pohimin e presidentit Barak Obama se "tė gjitha opsionet janė nė tavolinė". Ai shtoi se lufta "mund tė jetė 10 herė mė shumė tė dėmshme pėr" Shtetet e Bashkuara se Irani, sipas njė raporti tė Fars.
Izraeli eshte nje Asgje 120512094102-iran-ahmadinejad-israel-story-top

Burimi : CNN

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi