Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Poezi dashurie

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Poezi dashurie Empty Poezi dashurie prej 12.05.12 8:57

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
Unė nuk e di
Dashuria jonė do tė zgjasė pėrgjithmonė
Por pėr aq kohė sa bora bie nga qielli
Unė jam nga ana juaj.
Unė nuk e di
Ku fryn stuhi na
Por pėr aq kohė sa bota shkon poshtė
Unė jam nga ana juaj
Ti e di unė fuqimisht besoj se ju nuk bėni
Por pėr aq kohė sa ju le mua unė jam nė anėn tuaj
Ēfarė do tė jem pa ty
Njė anije me vela prej guri
Ēfarė do tė jem pa ty
Njė gjethe nė erė vetėm
Ēfarė do tė jem pa ty
Vetėm shi mbi det
Ēfarė do tė jem pa ty
Njė puset ftohtė dhe i zbrazėt
Nėse e doni mua nė njė moment nuk
Dėshironi diēka tjetėr, sepse ju ndjeni
Unė e di se jeta vazhdon
Pėr sa kohė qė shpėrthimet yjet dhe
atomet reagiern
Tė dua mė shumė
Unė nuk e mbajnė nė
Vetėm pėr aq kohė sa ju le mua
Unė jam nga ana juaj
Ēfarė do tė jem pa ty
Njė anije me vela prej guri
Ēfarė do tė jem pa ty
Njė gjethe nė erė vetėm
Ēfarė do tė jem pa ty
Vetėm shi mbi det
Ēfarė do tė jem pa ty
Njė puset ftohtė dhe i zbrazėt
Njė mbret pa njė vend
Njė kokėrr e rėrės nė plazh
Vetėm njė numėr
Njė shkretėtirė e akull
Njė dėshmi e gjallė
pėr pi
kėllimin

Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi