Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Kurjozitete te ndryshme

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Kurjozitete te ndryshme Empty Kurjozitete te ndryshme prej 09.05.12 14:46

 • Automjetet vrasin mbi 40 mijė njerėz pėr ēdo vit,mesatarisht 14 nė ditė.

 • Aktivitetet e shpimit tė tokėsnė oqeane shkatėrrojnė shkėm-binjtė nėnujorė, shtratin e lesh-terikut dhe ligatinat bregdetare.


 • Sasia e prodhimeve tė karburantėve qė pėrfundojnė nė oqean vlerėsohet nė 0.25% tė prodhimit botėror tė naftės: rreth 6 milion ton nė vit.


 • Tsunami mund tė kalojė mijėra kilometra duke shpenzuar pak energji, dhe mund tė arrijė shpejtėsinė prej 500–1000 km/h mbi oqean.

  • Vala qė ngritet nga Tsunamiėshtė mijėra kilometra e gjatė,ndėrsa lartėsia e valės mund tėarrijė deri nė 30 metra afėr bregut tė detit


  • OKB-ja ka numrin e njėjtė tėpunėtorėve me ata tė Disney land-it, ndėrsa totali i punėtorėve ėshtė sa njė e treta epunėtorėve tė McDonalds.


  • Buxheti i OKBsė pėr pjesėn qendrore ėshtė sa 4 % i buxheti tvjetor tė qytetit tė Nju Jorkut,ndėrsa ėshtė mė i vogėl se sabuxheti vjetor i departamentit tė zjarrėfikėsve tė Tokios.


  • vlera e OKBsė ėshtė ebarazvlefshme me 2 dollarė pėrēdo person qė jeton nė kėtėplanet, ose thėnė ndryshe e barabartė me shumėn qė shpenzohet nė Britani tė Madhe pėr alkoolin ēdo 15 javė[/justify]
[*]

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi