Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

VĖLLAU I MADH I SHQIPTARĖVE

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1VĖLLAU I MADH I SHQIPTARĖVE Empty VĖLLAU I MADH I SHQIPTARĖVE prej 09.05.12 14:30

Rexhep Tajjip Erdoğan ka kėrcnuar me shpėrbėrje tė Maqedonisė dhe gjithė Ballkanit nėse tė drejtat e Shqiptarėve nuk merren parasysh. Kryeministri turk Erdoğan nė njė intervistė pėr kanalin shteteror turk deklaron se Turqia do tė mbėshtesė vellezėrit shqiptarė nėse do jetė e nevojshme edhe me trupa ushtarake.

Ai shtoi mė tej se populli shqiptar ka tė drejten e vetevendosjes pėr krijimin e njė shteti tė madh Shqiptar, dhe se UCK nuk ėshtė organizatė rebele terroriste por vullneti i shqiptarėve pėr tė mbrojtur trojet e tyre.

Erdogan ka kėrcnuar me shpėrbėrje tė maqedonise dhe gjithė ballkanit nėse tė drejtat e shqiptarėve nuk merren parasysh. Ai shtoi se trupat kombėtare turke janė nė gadishmėri dhe do ndihmojnė shqiptaret pėr ēlirimin e trojeve shqiptare. Kjo deklaratė ka bėrė qė ministrat e jashtėm grek dhe serb tė reagojnė ashpėr.

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi