Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

Poezi nga poeti Vlonjat Ilir Balili

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Dibrani_84

Dibrani_84
gjeneral
gjeneral
DIBRĖS
Drini t’i di hallet, qė ec i menduar I vjen vala turbull, ende pa kulluar Shkolla jote e hollė, dalluar pėr mendje Ē’kanė mė shumė tė tjerėt, para mendjes tėnde? Sa taborrė shkelėn, tej Drinit u grinė Mbenė nė istikame, nė varre nuk hynė Labėt e Veriut, me sėr, me sqimė Ti e ndjen barutin deri nė Janinė...!

DibraEdituar pėr herė tė fundit nga Dibrani_84 nė 15.05.12 10:10, edituar 3 herė gjithsej


_________________
Uji fle armiku s'fle
Duaje atdhene si shqiponja folene.
Shiko profilin e anėtarit http://dibra.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi