Dibra
Hap edhe ti nje llogari ne kete webfaqe dhe jep kontributin tend
Merse erdhet ne Forumin tone!!! Ju urojme t'ja kaloni sa me mire!!!

You are not connected. Please login or register

EDHE NJĖ ĒMIM PĖR YLLKA SHEQIRIN

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

EDHE NJĖ ĒMIM PĖR YLLKA SHEQIRIN
EDHE NJĖ ĒMIM PĖR YLLKA SHEQIRIN Moz-screenshot-5EDHE NJĖ ĒMIM PĖR YLLKA SHEQIRIN Moz-screenshot-6
Edhe njė Ēmim pėr Yllka Sheqirin
Nė festivalin e filmit “Tellus 2009” qė u mbajt nga 18-20 shtator
nė Karlshamn tė Suedisė, Ēmimin e publikut nė kategorinė senior, pėr
film tė shkurtėr artistik, e mori filmi ”Nė pus pa fund” me skenar dhe
nė regji tė Yllka Sheqirit.
Die Anzeige dieses Bildes wird in Ihrem Browser möglicherweise nicht unterstützt.
Yllka Sheqiri foto Rizah Sheqiri
Krijuesja e re Yllka Sheqiri, autorja e dy pėrmbledhjeve poetike nė
gjuhėn suedeze ”Jag lyssnar inte alltid” / Unė dėgjoj jo gjithmonė/
2005 dhe ”Men” /Por/ 2008 e prezentuar nė pėrmbledhjen antologjike Via
Mystica /Pėrmes mistikės/ si dhe nė antologjinė ”Revansch 2008”, botim
i Shtėpisė Botuese ”Skrivarsidan” dhe Vullkan.
Me krijimet e veta Yllka ėshtė prezentuar edhe nė librin shkollor ”Urat tona” si dhe nė disa antologji tė tjera.
Yllka Sheqiri, poete, studente e dramės, filmit dhe skenarit ėshtė
njė krijuese qė premton shumė, jo vetėm nė fushėn e letėrsisė, por
edhe tė dramės e tė filmit.
Kėtė e dėshmoi me filmin e saj tė shkurtėr artistik “Nė pus pa fund”
skenarin dhe regjin e tė cilit i bėri vetė dhe ku rolin kryesor e luan
vetė. Me kėtė film ajo konkuroi nė Festivalin e filmit tė shkurtėr
artistik “Alfredgalan 2009” qė u mbajtė nė Solvesborg tė Suedisė. Nga
juria profesionale e kėtij fesivali Yllka Sheqiri u nderua me Ēmimin
pėr aktrim.
Yllka Sheqiri me filmin e saj ”Nė pus pa fund” kėto ditė korri
edhe njė sukses tjetėr.Nė festivalin e filmit “Tellus 2009” qė u mbajt
nga 18-20 shtator nė Karlshamn, nė kategorinė senior, u nderua me
Ēmimin e publikut.
Die Anzeige dieses Bildes wird in Ihrem Browser möglicherweise nicht unterstützt.
Ēmimi i Publikut iu dha filmit “Nė pus pa fund” tė Yllka Sheqirit
Festivalin e Filmit “TellUs 2009” nė Karlshamn sivjet e organizuan:
Film i Jönköpings län, BlekingeTekniska Högskola, Netport, Reaktor
Sydost, RegionBlekinge och Europeiska Regionala Utvecklingsfonden.
EDHE NJĖ ĒMIM PĖR YLLKA SHEQIRIN Modify_inline

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi